Sad Katerina

Katerina_Sad

Ukraińska artystka, która z powodzeniem łączy malarstwo tradycyjne i nowoczesne techniki graficzne. Absolwentka Odeskiej Szkoły Artystycznej i Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Uczestniczka programu stypendialnego Gaude Polonia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pisze i ilustruje książki dla dzieci.
Tytuły jej autorstwa przetłumaczono na język francuski, niemiecki, portugalski, ormiański, perski, koreański, chiński uproszczony, chiński złożony i mongolski.

„Gdy rysuję, wyłączam umysł i słucham serca. Potrzebuję wewnętrznej determinacji, spokoju, samotności i szczególnego wewnętrznego wyciszenia. Niektóre z moich postaci nabiorą kształtu na płótnie, a inne będą czekać na odpowiedni moment, by cichutko opowiedzieć mi swoją historię (…). Czasami wiem wyraźnie, jaką postać chcę stworzyć, czuję jej temperament i nastrój. Ale zdarza się też, że podczas rysowania postacie po prostu »wyskakują« na mnie z czymś w rodzaju szczególnej radości, ze swoimi niepowtarzalnymi historiami. Żyję i cieszę się tym”.

W naszym wydawnictwie:

Zapisz się do naszego newslettera

Śledź nasze książkowe nowości, łap wyjątkowe promocje i bierz udział w naszych konkursach!